chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulması ile çtuzakışır. Daha sonrasında genleşme vanasından geçen gazın basıncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı tuzakır tuzakçsıkıntısız basınçta gaz olarak kompresöre hasılat, yine sıkıştırılır. Çtuzakışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Kez soğutmalı chiller
çekicilik soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi nite çtuzakışır sorusuna karşılık dayamak kucakin soğutma gruplarını ayrı ayrı tetkik etmek gerekir.

çekicilik Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En mefret tefrik ise ısı kaynağının ne evetğudur. şayet ısı havaya atılıyorsa atmosfer kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa sutaş kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. çekicilik soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin atmosfer soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çtuzakışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve şiddetli sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu sıkıntısızışkan kondansere gönderilir. Fanlar muavenetı ile batarya yüzeyinde atmosfer sıkıntısızışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Doğal gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Kez Soğutmalı Chiller
Kez soğutmalı chiller soğutma sistemleri, atmosfer soğutmalı chiller çtuzakışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gazı sutaş ile soğutur. Doğal gazın soğutulması kucakin atmosfer soğutmalı bataryalar namına sutaş kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değanlayıştiriciler kullanılır.

Chiller nite çtuzakışır diyenler kucakin sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında sutaş kaynağı ihtiyacının olduğunu kaydetmek gerekir. Kez kaynakları; akarsu, yoğunluk, soğutma kulesi yahut ölçün sutaş hattı olabilir. Kez soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek meydanın kısıtlılığı, erke maliyetlerinin önemli fakat sutaş maliyetlerinin düşüt evetğu yerlerde kullanılır.

Kez soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çtuzakışabilme özelliğine ehil evetğu kucakin soğutma istenen bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ideal çözüm sağlamlamaktadır. Bahir üstü araçlarının iklimlendirilmesi kucakin de sutaş soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nite çtuzakışır diyenler kucakin son olarak sutaş soğutmalı chiller sistemlerinin çeyiz hacmini minimize ettiği kucakin kabil kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 elan önemsiz hacim sağlamış olduğunı kaydetmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çtuzakışma performansındaki yükselme sebebi ile elan düşüt canlılık tüketimi yapar ve şiddetli performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri ilkin edinmek üzere, gıda ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz atmosfer depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanma meydanına mutabık chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi nite çtuzakışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve anlayışletmeniz kucakin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden hamil alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir