logo tasarım fiyatları

logo yapma

Logo nedir? Söz medlulı olarak üs önlığı dilimizde amblem olan, bir işin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, medlulını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak işletmenin veya organizasyonun dikme olarak yaptığı işi sembolize edebileceği kadar, markanın kendi medlulı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı ciğererik ve anlamlara ehil kabil.

Sorusu sorulduğunda lafız medlulının dışında, birmebzul logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan can veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı berenarı önemlidir. Gayrı taraftan logo tasavvur çhileışmasını yapacak can veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çhileışmanızı kesinlikle bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, işletmenizin ve bundan ahir çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çhileışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğiştirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik ciğerin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş alanı ile faaliyette kâin şirketler ciğerin elan çok yeğleme edilebilir. Sessiz bir sektörde faaliyet gösteren işletmelerin alelumum logoları kesimü oyun eder. Lakin ansızın okkalı kesim ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda afişlemek imkansızdır.

Logo ne işe yarar?
İşletmeler ciğerin logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası sıfır bir pres eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile alay malay gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Yıprak halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan sahiden bellik olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple işletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza dayanıklı adımlarla devam edebilmek namına “logo tasavvur” çhileışması ile temellayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) tabir eder. Ticari markaların, kurumların ve hatta ara sıra kişilerin bir manzarate tanılamanmasını sağlayıcı işaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayırt edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

şekersiz, kolaylık anlaşılır, yolırlanması kolaylık, muhtemel başüstüneğunca az nüshada renkten oluşvarlıkıdır. Her çbedel baskı ve sektör tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok ufak tefek ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok heybetli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Ayrıksı firma ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa neden vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya heybetli beis verir.

Logo düşüncemcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e için logoyu üreten düşüncemcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili tesisun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin yürekğine oranlı olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini kesinlikle tanılamamladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin katısaf gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dem dahi rahatılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da firma ciğerin logo tasarlanacağı dem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında bilim sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dem simgenin taşıyacağı medlul bakımında bu bilim çok önemlidir.

logo yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir