ucbasaktarim.com: Profesyonel Tarım Makinaları

Üçbaşak Tarım, ekincilik makineleri dalünün önde mevrut üreticilerinden biridir ve
Basma Serpme Makineleri, Ot Derç Tırmıkları, Traktör Ense Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Yem Karma Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Bant makineleri için ürettiği üstün nitelikli çözümleriyle tanınır.

Tarım Makinaları

Tarım makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına isabetli olarak üretim yapmalarına yardımcı evet. Reva maşa ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan yerinde gıda üretimi, giyecek ve tahaffuz vasatını esenlayamaz. Yüzlerce yıl önce bütün insanoğlu ilkel ekincilik yapmaya başladı fakat hasetmüzde toplumun sadece çok değersiz bir kısmı(gelişmiş ülkelerde) toplumun bütününün ihtiyacını mukabillayacak tarımsal üretimle mücadelemaktadır. Makine ve ekipmanlar buna imkan tanımaktadır. Türkiye, ekincilik ve ekincilik makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Kalan istek ve ekincilik dalünün yavaş yavaş çeşitlenmesi, ekincilik makinelerine olan ihtiyacın da artmasına niçin olmuştur. Teknoloji ile yan yana gelişen ekincilik makineleri, ekincilik aletleri, kendiliğinden ve yardımcı ekincilik makineleri kadar ekipmanlar ekincilik sanayisini canlandırarak devamlılığını sürdürmesinde önemli avantajlar elde etmiştır. Tarım makineleri, kullanılan amaca ve alana bakılırsa farklılıklar göstermektedir. Tarımı kolaylaştıranbu makineler sayesinde üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. Hatta sadece ekincilik dalü değil, ülkenin dış satım hacmi de yavaş yavaş artmaktadır.

Üçbaşak Tarım , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik modern üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, vasıflı iş gücü ve şiddetli üretim kapasitesi eşliğinde yerli üretim gücüyle müşterilerine en âlâ hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çkızılışanı ile dinamik ve çelimlü beşer deposuna ehil olan Üçbaşak Tarım, düşüncemdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere denli bütün çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi sabık araba üretimi ile 15 ’i çok ülkeye dış satım gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine katma paha sağlayan Üçbaşak Tarım; konsantre Ar-Ge çkızılışmalarının ışığında, gelecek teknolojiyle standartlarını daim yükseltmektedir. Temelli ilerleme ve sıfır sakatlık üretim sistemi, Üçbaşak Tarım ürünlerinin hem mekân ortamında hem de mekân haricinde güvenilerek kullanılmasının başlıca nedenidir. Üçbaşak Tarım, nitelikli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunmuş olduğu bütün sektörlerde hunıtlamıştır.

Üçbaşak Tarım olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Basma Serpme Makinalarıdır”. Basma serpme makinası gübrelerin isabetli ve tartılı bir şekilde tevziını esenlar.
Gübreyi yerinde ve yakınlarında bir şekilde toprağa serpebilen Basma Serpme Makinası ile gereksiz gübre yararlanmaı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve mümbit bir şekilde dağıtabilirsiniz. Basma Serpme Makinaları sayesinde toprak üzerinde henüz azca efor harcama ederek çok henüz esenlıklı muamele yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın gereksiz olarak sışitamasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Basma Serpme Makinası sayesinde çok henüz esenlıklı lakırtıır ve toprağınızdan henüz çokça semere ve sebze elde etmenize yardımcı evet.
Basma serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması için kullanılan miktarların esenlıklı bir şekilde ayarlanması esenlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden henüz mümbit bir şekilde yetişmesini esenlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en heybetli gereksinimlerı olan gıda maddelerini esenlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapısının iyileştirilmesine katkı esenlarken hem de bitkilerde gelişimin hızlandırılmasını esenlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu denli katkı sağlayan gübrelerin yararlanmaı konusunda çok önemli ve nazarıitibar edilmesi müstelzim bir uzuv bulunmaktadır.
Bu uzuv gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Basma Serpme Makinası sayesinde gübreyi toprağa henüz homojen dağıtarak henüz mümbit payanlar elde edebilirsiniz.

Üçbaşak Tarım olarak bir gayrı ürünümüz olan Traktör Ense Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine hissetmek mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi döşeme seviyesinden hissetmek ve muntazır bir damperli kamyona ya da peyda bir hendek haksına terk etmek için yaygın olarak kullanılır. Ense yükleyici ile yan yana bir malzemeyi yere itmeden hissetmek mümkündür. Ense yükleyiciler ekseri istiflenmiş olan bir malzemeyi döşeme seviyesinden hissetmek için kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona yahut hendek haksı kadar alanlara terk etmek için yeğleme edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere geçerli eğin yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kadar sebeplerden ötürü yeğleme edilebilir. Traktöre çıkadınlabilir bir ilişkilantı parçbeyı üzerinden monte edilmekle bu arada yükleyici kovası değiştirilebilir ve birmebzul ataşmanla da hoşgörülületilebilir. Esas daşenler ekseri hidrolik daşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çkızılıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da davranış ettirilir. Teleskopik yükçülara bakılırsa nispeten sakıt maliyetleri ve çok cephelilükleri de eğin yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör eğin yükleyiciler için yeğleme edilebilecek birmebzul üretici ve satıcı firma bulunmaktadır.
Satın kurum gerçekleştirirken üretici firmaların yeğleme edilmesi hem bedel hem de kalite olarak yarar esenlayabilir.
Üreticilerden satın kâh üründe özelleştirme imkanı da sunmaktadır.
Tarım makineleri dalünün önde mevrut üreticilerinden Üçbaşak Tarım’ın eğin yükleyici modellerini genel ağ sitemizden inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ot Derç Tırmığı biçilmiş sap, yonca, ot, çayır ve benzeri olta bitkilerinin cem ve balyalama işlemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu strüktürlması işlemlerini sağlayan bir makinedir. Üçbaşak Tarım olarak Ot Derç Tırmıkları da ekincilik makinalarımız arasında bulunmaktadır. Ot Derç Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Derç Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Derç Tırmığı , 8’li Askılı Ot Derç Tırmığı , 10’lu Askılı Ot Derç Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Derç Tırmığı , 10’lu Tekerli Çekilir Ot Derç Tırmığı olarak 6 esas gruba ayrılır.

Yem muhtelit makinası, besi hayvancılığı yahut süt hayvancılığı yapan çiftçiler ve üreticilerin hayvanları beslengi esnasında iş ağırlıkünü azaltacak bir makinadır.
Hayvan beslenmesi esnasında nazarıitibar etmesi müstelzim noktalar bulunmaktadır. İlk olarak hayvan beslemesine nazarıitibar edilmediği gün hayvanın sütü ve etinden verim kızılınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı hayvan besiciliği yapan çiftçiler ve üreticiler ilk girişim olarak beslengi esnasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mıpeçe vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını esenlamalıdır.
Bu şekilde hayvan alması müstelzim bütün besinleri sessiz seferde alabilir ve henüz âlâ beslenebilir. Yem karmanın strüktürlması hayvanın tüketmesi müstelzim bütün besinleri bir araya getirerek henüz âlâ beslenmesine böylelikle henüz çokça verim almanızı esenlar. Askılı Tip ve Çekilir Tip ile yan yana Yem Karma Makinaları da Üçbaşak Tarım olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçbaşak Tarım olarak ilaçlama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de evetğu kadar en üst düzey kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Asmar Tip (ölçün) , Asmar Tip (Hidrolik) , Asmar Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi strüktürsı gösterişli ve mümbit bir tarımsal üretim için heybetli avantajlar sunarken jeopolitik konumu da cihan ekincilikı için önemli bir köprü işlevi görmektedir.
Zirai üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin henüz âlâ durumlara gelmesi için tarımsal dış satım noktasında Üçbaşak Tarım olarak bütün çkızılışanlamış olurımızın ulamasıyla yan yana
Üçbaşak Tarım kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Ot Toplama Tırmıkları ile birlikte daha fazla bilgi için: https://ucbasaktarim.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir