Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bili aktarımı derunin bileğil, aynı zamanda eğlence derunin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir protez ad kullanarak (nickname) söyleşi yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız değme biriyle strüktürlabildiği kabilinden antrparantez teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri aracılığıyla strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve söyleşi etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş yapmak derunin sadece nickname (protez kişi) kaydetmek ehliyetli olurken bazenlarındaysa sohbete serlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine serlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek çatlak cebinünü kullanarak sadece makaslamaklı, makaslamaklı ve tayflü, sesli ve tayflü kabilinden tercihe destelı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı güdük süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde yargılama mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir diğer popüler chat yetişek olan ve internetin söylence yazılı sınavmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir